Domov Narnie při diakonii Betlém (2018)

Jednou z nejhezčích chvil pro člověka, je narození dítěte, kdy pak rodiče prožívají nejkrásnější okamžiky života. Avšak ne všichni mají to štěstí. Pokud se dítko narodí nemocné či postižené, nejen že to rodičům na radosti nepřidá, ale téměř okamžitě jim začíná každodenní boj o to, jak zajistit dostatečnou zdravotní či sociální péči pro svého potomka. Spoustu věci spojených s životem postiženého dítěte zdravotní pojišťovny nehradí a proto se musí rodiče ohánět, aby tohle všechno finančně zvládli. Jenže jak mohou rodiče pracovat, když se musí doma starat o nemocné dítě?

A právě od toho je tu Domov Narnie při Diakonii Betlém. Je to týdenní stacionář pro postižené děti, v malé dědince Morkůvky. Zde mohou rodiče umístit své děti přes týden, tak aby mohli dál chodit do zaměstnání a tím finančně zvládli náročnou životní situaci. Ač je tento domov umístěn v malé vesnici, tak srdíčko mají lidé v Narnii obrovské. Práce s postiženými dětmi je velmi náročná, ale jak jsme se na vlastní kůži přesvědčili, pečovatelky to zvládají s přehledem a vytvářejí dětem to nejlepší prostředí pro rozvoj a život s jejich postižením.

Domov Narnie se před vánoci potýkal s problémem, že v jejich kuchyni postupně odcházely kuchyňské spotřebiče, které nutně potřebovali pro každodenní stravovaní děti. Neváhali jsme a pořídili jim kvalitní víceúčelový robot Bosh, tyčový mixér Sencor a sendvičovač Ariete v celkové hodnotě 5000Kč. Paní kuchařka byla nadmíru spokojena a moc nám všem děkovala. Má to smysl přátelé ;)

Podrobnosti o Diakonii naleznete zde: www.betlem.org